“Nu cred că PDL, că toţi colegii mei îşi pun problema astfel: chiar dacă nu vrea, îl forţăm. Emil Boc s-a demonstrat, în timp, că este un om cu responsabilitate şi cu puterea de a lua decizii dificile”, a susţinut Turcan, la Realitatea TV, comentând informaţiile din mass-media privind impunerea unei candidaturi a lui Emil Boc.
“Dacă sondajele de opinie vor arăta că Emil Boc poate să câştige Primăria Cluj, nu cred că partidul va trebui să-l forţeze. Emil Boc este un om apreciat la Cluj”, a adăugat ea.
Raluca Turcan a precizat că un argument pentru care preşedintele PDL ar trebui să candideze la Cluj-Napoca este situaţia creată prin dosarul penal care-l vizează pe Sorin Apostu, Emil Boc fiind un om politic deasupra oricărei suspiciuni de corupţie.
“De aceea, chiar cred că Emil Boc poate să fie o soluţie”, a menţionat Turcan.
Prim-vicepreşedintele PDL Roberta Anastase s-a arătat sigură, săptămâna trecută, că Emil Boc ar câştiga Primăria Cluj Napoca, întrucât a lăsat "o amprentă" asupra municipiului, în perioada în care a condus administraţia.
“Sunt convinsă că Emil Boc ar putea să câştige oricând Primăria Cluj, amprenta pe care a lăsat-o pe Cluj e foarte importantă (…) Îmi doresc foarte mult să câştigăm Primăria Cluj. Dacă el ar fi soluţia, ar putea să fie o opţiune pentru PDL”, a spus Anastase.
EXCLUSIV
Raluca Turcan: Boc poate fi o soluţie la Cluj,dacă stă bine în sondaje nu va fi nevoie să fie forţat
PUBLICAT
Miercuri, 22 Februarie 2012 18:56
ACTUALIZAT
Miercuri, 22 Februarie 2012 19:06
SURSA
NewsIn
Deputatul PDL Raluca Turcan a declarat, miercuri, că nu crede că va fi nevoie ca partidul să-l forţeze pe Emil Boc să candideze la Primăria Cluj-Napoca dacă sondajele de opinie îl vor arăta în fruntea preferinţelor, întrucât preşedintele partidului este un om responsabil.
Boc, despre UMF Tg Mureş: Susţin caracterul multicultural al Universităţii / FOTO: Grup RC







Strategy & Technology PUBLYO
Marketing & Sales Q2M