Procesul dintre Rodica Stănoiu şi CNSAS a fost amânat din cauza lipsei unei expertize la dosar
"Eu nu mă voi folosi de decizia Curţii Constituţionale. Această decizie este bună pentru cei care au recunoscut că au colaborat. Eu aştept să vină la dosar expertiza grafologică care trebuie să arate dacă era scrisul meu sau nu", a declarat joi, pentru NewsIn Rodica Stănoiu.
Colegiul CNSAS a respins pe 6 februarie 2007 contestaţia depusă de Rodica Stănoiu, menţinând verdictul iniţial de poliţie politică în cazul ei.
Stănoiu a primit primul verdict de poliţie politică pe 7 decembrie 2006, după ce Colegiul CNSAS a decis, urmare a unor expertize grafologice, că ei îi aparţineau notele informative semnate sub pseudonim "Sanda".
După ce a fost audiată prima oară de CNSAS în vara anului trecut, Stănoiu, fost ministru al Justiţiei în timpul guvernării Năstase, a demisionat din PSD pentru a nu implica partidul în scandalul provocat de apariţia dosarului său de Securitate.
Sursa: NewsIn
Daca ti-a placut articolul, urmareste REALITATEA.NET pe FACEBOOK!

Lovitură pentru furnizorii de gaz: Statul poate fixa preţurile şi după liberalizare
1 EUR= 4.3533 RON 





FUNERALIILE LUI WHITNEY HOUSTON: Acum se...
Reporterii Realităţii: ACTA, între utopie...
Reporterii Realităţii: Biserici de sezon
Reporterii Realităţii: Profesorul de magie
Reporterii Realităţii: Lacrimi din România...
S-a întâlnit Eisenhower cu extraterestrii?








Feedback

