Un pescar s-a înecat în timpul unei partide de pescuit pe mare

Un pescar s-a înecat în timpul unei partide de pescuit pe mare
Trei echipe de salvare au plecat în larg în căutarea unui pescar, care a căzut în mare timp ce se afla la pescuit cu alţi doi colegi. Unul dintre ei s-a dezechilibrat şi a căzut peste bord. Colegii au încercat să-l salveze însă nu au reuşit mai ales că bărbatul nu ştia să înoate. Au sunat apoi la 112.
Incidentul s-a petrecut în jurul orei 12. Cei trei bărbaţi pescuiau la o distanţă de câteva mile marine de ţărmul oraşului Mangalia.
Două ambarcaţiuni rapide de la Poliţa de Frontieră Constanţa au plecat în zonă şi au încearcat să-l găsească pe bărbatul dispărut.
O altă ambarcaţiune "Topazul" de la gruparea de salvare pe mare a pornit din portul Constanţa spre portul Mangalia.
Citește și:
- 14:33 - Remediul natural folosit de generații pentru calmarea durerilor articulare. Cum se folosește pentru a da rezultate
- 13:40 - Metode naturale pentru a scăpa de pistrui și petele cauzate de soare. Remedii la îndemâna oricui
- 12:26 - Descoperire neașteptată după scăderea nivelului Lacului Herăstrău. Ce au găsit muncitorii pe fundul apei
- 08:34 - Zodiile cu cel mai mare ego. Nu renunță niciodată la principiile lor
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














