Dumitru Dragomir: "Pentru două milioane de euro, bag şi porno la ligă!"

Dumitru Dragomir: "Pentru două milioane de euro, bag şi porno la ligă!"
Dumitru Dragomir nu se dezminte. După rezilierea contractului dintre Realitatea Tv şi Liga I, preşedintele LPF anunţă că nu ar refuza o ofertă de sponsorizare nici de la un producător de filme pentru adulţi. În plus, cum e criză, Mitică anunţă că dacă cineva va aduce un sponsor important la Ligă, va lua şi un comision important, 10%.
"Pentru două milioane de euro, bag şi porno la ligă. Aduceţi-mi un sponsor de peste 1,2 milioane de euro şi vă umplu de 'lovele'. Cine vine cu sponsorul ia un comision de 10%"
, a declarat Mitică Dragomir, pentru EVZ.
Realitatea TV a semnat la finalul anului trecut un contract de parteneriat cu Liga Profesionistă de Fotbal pe următorii cinci ani, prin care postul de televiziune sponsoriza liga cu o sumă anuală ce pornea de la 1,2 milioane de euro şi ar fi crescut cu 10% pentru fiecare an competiţional. Săptămâna trecută, preşedintele LPF a anunţat că înţelegerea a fost reziliată, dar că se află în negocieri cu patru firme pentru semnarea unui nou contract.
Citește și:
- 14:33 - Remediul natural folosit de generații pentru calmarea durerilor articulare. Cum se folosește pentru a da rezultate
- 13:40 - Metode naturale pentru a scăpa de pistrui și petele cauzate de soare. Remedii la îndemâna oricui
- 12:26 - Descoperire neașteptată după scăderea nivelului Lacului Herăstrău. Ce au găsit muncitorii pe fundul apei
- 08:34 - Zodiile cu cel mai mare ego. Nu renunță niciodată la principiile lor
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














