Primăria Reghin a hotărît să reducă taxele şi impozitele pe clădiri
19 dec 2008, 05:52 |
Actualizat Vineri, 19 Decembrie 2008 05:54
Realitatea TV
Autorităţile din Reghin luptă contra crizei financiare prin reducerea fiscalităţii. Chiar din ianuarie, firmele locale vor plăti taxe şi impozite mai mici pe clădiri.
Primarul spune că prin această reducere a taxelor firmelor le va fi mai uşor să treacă peste criza economică. Patronii firmelor din Reghin sunt încântaţi de măsurile luate de primărie.
Primarul, inginerul Nagy András, a declarat că instituţia pe care o conduce nu a vrut decât să ajute societăţile comerciale: "Din partea primăriei noi am venit cu un ajutor pentru societăţile comerciale pentru a trece mai uşor peste criza financiară prin reducerea impozitului pe clădiri"
În municipiul Reghin sunt peste 2700 de societăţi care vor beneficia de aceste reduceri ale taxelor şi impozitelor pe clădiri.
Daca ti-a placut articolul, urmareste REALITATEA.NET pe FACEBOOK!

Lovitură pentru furnizorii de gaz: Statul poate fixa preţurile şi după liberalizare
1 EUR= 4.3533 RON 





Elena Udrea apare într-un clip care...
Gropi adânci pe drumurile din România
Țurțuri uriași pe clădiri din Brăila
Automobilul cu soba cu lemne exista si circulă
Jurnal Realitatea Tv Cluj 16.02.2012 ora 20.15
Surprins în timp ce se uita în decolteul...








Feedback

