Edilii Capitalei au inaugurat, sâmbătă, o nouă zonă de relaxare pentru bucureşteni. Timp de aproape două luni, în Mica Rivieră, aşa cum a fost denumită zona, vor fi organizate concerte, show-uri de stand-up comedy şi alte spectacole, potrivit reprezentanţilor municipalităţii.
Amenajată pe Splaiul Dâmboviţei, în zona Piaţa Unirii, Mica Rivieră este, practic, o zonă cu terase care, spun edilii, vor deveni o tradiţie doar la solicitarea bucureştenilor.
"Este, pentru moment, un proiect pilot a cărui continuitate va fi stabilită în funcţie de răspunsul locuitorilor Capitalei", mai spun reprezentanţii municipalităţii.
Evenimentul de inaugurare a avut loc sâmbătă seară la ora 21.00, cu un concert susţinut de Alex Velea şi Keo. Duminică, de la aceeaşi oră, la Mica Rivieră este programat un show de stand-up comedy.
Primăria Capitalei a inaugurat Mica Rivieră, o nouă zonă de distracţie
PUBLICAT
Sâmbătă, 21 August 2010 14:50
ACTUALIZAT
Duminică, 22 August 2010 11:48
SURSA
REALITATEA.NET
Noua zonă de distracţie din Bucureşti a fost amenajată pe Splaiul Dâmboviţei, în zona Piaţa Unirii. Mica Rivieră este, practic, o zonă cu terase care, spun edilii, vor deveni o tradiţie doar la solicitarea bucureştenilor.







Strategy & Technology PUBLYO
Marketing & Sales Q2M