Diana are 27 de ani şi de un an şi jumătate este membră a echipei de mascaţi a IPJ Gorj. Şi-a ales această meserie destul de grea pentru că se simte puternică şi încă de mică a iubit acţiunea. Chiar dacă este femeie, colegii săi o consideră un ajutor de nădejde.
"Este de foarte mare ajutor în acţiunile şi misiunile pe care le desfăşurăm. Mai ales atunci când sunt implicate şi persoane de sex feminin. Se descurcă foarte bine", a spus un luptător al DPIR Gorj.
"Luptătoarea face parte dintr-un serviciu de elită al IPJ, serviciul de intervenţie rapidă. Sunt poliţişti care sunt angrenaţi în cele mai deosebite misiuni, în special în acele misiuni de identificare şi conducere la sediul poliţiei a persoanelor suspectate de comiterea unor infracţiuni grave sau cunoscute cu un comportament violent", a precizat purtătorul de cuvânt al IPJ Gorj, Daniel Ionuţ Tică.
Diana s-a integrat uşor în colectiv şi participă cot la cot cu ceilalţi bărbaţi luptători ai Detaşamentului de Intervenţie Rapidă.







Strategy & Technology PUBLYO
Marketing & Sales Q2M