Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Preşedintele CSSPP a avut în 2008 un venit de peste 5.000 de euro pe lună

Salarii de mii de euro la Comisia de Supraveghere a Sistemului de Pensii Private. Potrivit declaraţiei de avere, preşedintele instituţiei, Mircea Oancea, a câştigat în 2008 peste 272.000 de lei, echivalentul a 5.000 de euro, pe lună.

Preşedintele CSSPP a avut în 2008 un venit de peste 5.000 de euro pe lună / Foto: RTV
Preşedintele CSSPP a avut în 2008 un venit de peste 5.000 de euro pe lună / Foto: RTV

Un alt membru în consiliul de administraţie al comisiei a ajuns la un venit anual de 48.000 de euro. Comisia este condusă de un consiliu format din cinci persoane, numite de Parlament.

Instituţia a fost înfiinţată în 2005, iar în primii doi ani de existenţă a fost finanţată din bani de la Banca Mondială şi Ministerul Muncii.

În acest moment, veniturile comisiei de supraveghere a pensiilor private provin din taxele pentru autorizare şi avizare şi cele de funcţionare, plătite de companiile de pensii private, sau din donaţii.

print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro