Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Presa canadiană arată cum a ajuns George W. Bush al doilea Saddam

Maclean’s, principalul săptămânal de ştiri din Canada, îi acordă o atenţie specială preşedintelui american George W. Bush, în numărul din octombrie, disponibil online.

Coperta publicaţiei prezintă o fotografie trucată a lui Bush jr., astfel încât să semene cu Saddam Hussein. Titlul ales de jurnaliştii canadieni este "Cum a ajuns Bush noul Saddam".

Revista cuprinde un amplu reportaj despre Irak, cu amănunte despre masacrele şi alianţele din regiune. Click aici pentru detalii
Acelaşi subiect pe REALITATEA.NET
print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro