Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

POVEŞTI LA TEATRUL ION CREANGĂ

Festival de teatru pentru copii, cu participare internaţională

Teatrul Ion Creagă organizează, între 7 şi 14 octombrie, a doua ediţie a festivalului Internaţional "O sută, o mie, un milion de poveşti".

La ediţia din 2006 a festivalului vor participa trupe de teatru din Italia, Irlanda, Spania, Slovenia, Finlanda, Franţa şi cinci trupe de teatru autohtone. În afară de spectacole, programul festivalului mai include workshop-uri pentru copii, seminarii şi dezbateri adresate profesioniştilor, vernisaje şi lansări de carte.

Festivalul "O sută, o mie, un milion de poveşti" a fost inaugurat în 2005, atunci când Teatrul Ion Creangă a împlinit 40 de ani de la înfiinţare. La prima ediţie au participat, pe lângă Teatrul "Ion Creangă", alte 14 trupe de teatru din România şi din străinătate.
print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro