Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Ponta: Vrăjitoarea Lăzăroiu a mai păcălit câţiva naivi

Liderul social-democrat Victor Ponta a declarat, miercuri, într-o postare pe blogul personal, că rectificarea lui Lăzăroiu despre schimbul de informaţii artă că fostul ministru este "o vrăjitoare Melinda" care "minte de îngheaţă apele".

Ponta: Lăzăroiu e o "vrăjitoare Melinda"
Ponta: Lăzăroiu e o "vrăjitoare Melinda"

"Nu e treaba mea dacă ei sunt naivi, însetaţi de senzaţional sau chiar mai rău. Când ştirea apare pe prima pagină şi în ziarul condus de Dan Andronic, consultantul politic de atunci al lui Adrian Năstase şi omul cel mai în măsură să infirme acea prostie, deja e evident că nu e vorba doar de prostie, ci de multă ticăloşie", mai spune liderul PSD.

"În primul rând, în sfârşit, a recunoscut public că minte de îngheaţă apele. (...) Am învăţat că dacă tragi o minciună, oricât de exagerată, despre cineva considerat important de presă, ai şanse mari ca aceasta să fie preluată imediat, fără verificări şi oricum fără a-l întreba pe cel acuzat! Am reţinut şi că, deşi aceste scene ridicole cu «dezvăluiri senzaţionale» care îl au ca autor pe Oracolul Lăzăroiu se dovedesc mereu şi mereu simple gogoşi, cuvintele sale vor fi citate în continuare ca dogme şi preziceri infailibile de către corul imperturbabil al «Martorilor lui Băsescu». Oare cum se simteEmil Hurezeanu făcând în fiecare duminică emisiuni alături de Pinocchio?", mai scrie Ponta.

Lăzăroiu, ironic pe Facebook: Ponta mi-a dat dosarele tuturor pesediştilor cu afaceri necurate

Fostul consilier prezidenţial Sebastian Lăzăroiu a declarat, marţi, că Victor Ponta nu i-a dat nici un dosar al social-democraţilor, şi că, prin postarea de luni de pe Facebook a vrut să-i dea liderului PSD o lecţie despre minciună. Fostul ministru al Muncii a acuzat că Victor Ponta era intermediarul său în transmiterea sondajelor confidenţiale ale Alianţei DA către Adrian Năstase.

Lăzăroiu: Am vrut să-i dau o lecţie lui Ponta despre minciună

 

print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro