Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Ponta a condus sindicatele spre Parlament

Liderul PSD s-a aflat în fruntea sindicaliştilor care au protestat luni în faţa Palatului Parlamentului contra măsurilor de austeritate ale Guvernului.

Ponta e convins că toţi pesediştii vor vota moţiunea
Ponta e convins că toţi pesediştii vor vota moţiunea / FOTO: Adrian Holerga - REALITATEA.NET

Sindicatele care au protestat marţi contra Guvernului în faţa Palatului Parlamentului au avut un lider. Pe Victor Ponta, cel care a condus mulţiumea de protestari către porţile Casei Poporului, acolo unde se dezbătea moţiunea de cenzură a PSD. “Am venit să le spunem oamenilor că vom vota pentru ei. Nu e vorba de stat aici de vorbă, le spunem că vom vota moţiunea. Oamenii să aibă încredere că vom vota moţiunea şi că ne vom bate pentru ei. Mă pot aştepta la orice. Le spun parlamentarilor PDL să vină aici dacă au curaj, să nu intre ca premierul Boc prin garaj, ca nişte hoţi”, a spus Ponta, pentru Realitatea TV.

Victor Ponta a fost însoţit de mai mulţi lideri ai PSD, printre care Adrian Năstase, Dan Nica sau Dan Şova.

print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro