Poliţiştii braşoveni au găsit un microbuz modificat pentru ca în maşină să încapă mai mulţi călători
07 nov 2008, 14:39 |
Actualizat Sâmbătă, 08 Noiembrie 2008 00:11
Realitatea TV
Microbuzele de navetişti sunt o adevărată capcană pentru călători, pentru că multe nu au condiţii de transport. Au descoperit acest lucru poliţiştii din Braşov, care au efectuat o razie la intrarea în oraş. Ei au oprit un microbuz în care scaunuele originale au fost modificate pentru ca în maşină să încapă cât mai mulţi oameni.
În plus, scaunul din dreapta şoferului nu era prins în podea, aşa că pasagerul putea să fie proiectat direct prin parbriz la o frână mai puternică. "E foarte conform. Scaunele alea care nu sunt prinse nu reprezintă niciun pericol pentru călători", a spus şoferul microbuzului.
Şoferul microbuzului este cercetat pentru transport ilegal de persoane şi riscă trei ani de închisoare. De la începutul anului, Autoritatea Rutieră Braşov a amendat 50 de şoferi care transportau ilegal pasageri.
Daca ti-a placut articolul, urmareste REALITATEA.NET pe FACEBOOK!

Lovitură pentru furnizorii de gaz: Statul poate fixa preţurile şi după liberalizare
1 EUR= 4.3533 RON 





Victimele exploziei de la Sighetu Marmaţiei,...
Maramure: Expolozie in club la Sighetu Marmatiei
FUNERALIILE LUI WHITNEY HOUSTON: Acum se...
Reporterii Realităţii: ACTA, între utopie...
Reporterii Realităţii: Biserici de sezon
Reporterii Realităţii: Profesorul de magie








Feedback

