Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Poliţia olandeză a arestat un britanic, suspect de terorism, pe aeroportul Schiphol

Alertă pe aeroportul Schipol din Amsterdam. Poliţia olandeză a reţinut ieri seară un bărbat britanic de origine somaleza, suspect de terorism.

Suspectul a fost reţinut pe aeroportul Schipol
Suspectul a fost reţinut pe aeroportul Schipol / FOTO: REALITATEA TV

Suspectul călătorea dinspre Marea Britanie spre Uganda. Bărbatul, a cărui identitate nu a fost dezvăluită, a rămas peste noapte în arestul poliţiei, care-l suspectează de legături cu organizaţi teroriste internaţionale.

În ziua de Crăciun, pe acelaşi aeroport din Amsterdam, a mai fost arestat fiul unui bancher nigerian, după ce acesta a eşuat să arunce în aer cu un dispozitiv explozibil improvizat o aeronavă care mergea pe ruta Amsterdam - Detroit.

print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro