Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Pinalti, despre pictura cu Udrea: E o chestie indecentă şi imorală!

Edilul reşedinţei judeţului Neamţ, Gheorghe Ştefan "Pinalti", cataloghează drept indecentă şi imorală pictura în care artistul Ştefan Potop a "zugrăvit-o" pe Elena Udrea în braţele sale, în timpul plimbării cu telescaunul, anunţă gandul.info.

Pinalti, despre pictura cu Udrea: E o chestie indecentă şi imorală!
Pinalti, despre pictura cu Udrea: E o chestie indecentă şi imorală! / FOTO: adevarul.ro

Pictorul Ştefan Potop a realizat o lucrare în care ministrul Dezvoltării, Elena Udrea, a fost înfăţişată între picioarele primarului de Piatra Neamţ, Gheorghe Ştefan "Pinalti", în timpul unei plimbări cu telescaunul.

Pictura, realizată după o fotografie făcută în mai 2009, dar în care Udrea şi Pinalti se aflau în telescaun unul lângă celălalt, este expusă la Galeriile "Lascăr Vorel" din Piatra Neamţ.

"E o chestie indecentă, imorală şi atentează la familia persoanelor respective. Aşa ceva trebuie pedepsit de lege. Ne rezervăm dreptul de a apela şi la instanţă. Pe individ nu l-am văzut în viaţa mea. Am înţeles că e şeful Uniunii Artiştilor Plastici din Judeţul Neamţ. Are lucruri excentrice în cap", a precizat pentru gandul.info primarul "Pinalti", precizând că tabloul nu a fost finanţat din bani publici.

print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro