Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Pilotul avionului prăbuşit la Şirna a mai fost implicat într-un accident similar

Surse de încredere au precizat că pilotul ar mai fi fost implicat într-un accident similar, informează libertatea.ro. Între piloţii avionului prăbuşit şi administratorii aerodromului privat Şirna, din judeţul Prahova, nu există nicio legătură, aparatul realizând un zbor de test în zonă în momentul producerii accidentului.

Un avion de mici dimensiuni s-a prăbuşit în apropierea aerodromului Şirna
Un avion de mici dimensiuni s-a prăbuşit în apropierea aerodromului Şirna / FOTO: REALITATEA TV
Avionul efectua al doilea zbor de test în momentul în care s-a întâmplat tragedia. Aeronava de mici dimensiuni aparţinea unei fabrici private de avioane din Prahova, Icarus Foundation. Din primele informaţii, avionului i s-ar fi oprit motorul imediat după decolare şi pilotul a efectuat o manevră aparent greşită care a dus la prăbuşirea aparatului.
print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro