Mama Mădălinei s-a înfuriat când l-a văzut pe Petru Mircea cu bodyguarzi la mormântul fiicei sale.
"Am auzit-o pe soacra mea şi chiar nu mi-a făcut bine, se încheie azi un an durerors pentru mine. Nu cred că nu se vede lumea ce se întâmplă, ce se urmăreşte, cine ce fel de om e. Cum rosteşte cuvintele. Nu se observă cu ochiul liber ce se întâmplă?", spune Petru Mircea.
Petru Mircea a mers la cimitirul din Ploieşti să aprindă o lumânare. În acel moment, mama artistei care era deja la mormânt, s-a năpustit asupra bodyguarzilor ginerelui său, gonindu-i din cimitir.
"Nu, am fost cu firma de securitate care-mi protejează casa. Vă simţiţi ameninţat? Nu e evident?! Incidentul de azi a fost cel mai blând dintre toate de la cimitir. Am auzit aberaţii că trebuia să stabilim un program. Este o aberaţie. Acolo e stabilit cavoul familiei mele eu nu trebuie să mă duc cu program. Copilul nu va trebui să meargă cu program", a mai spus Petru Mircea.
Petru Mircea spune că a avut un an dificil, nu a avut parte deloc de linişte şi e în continuare în conflict cu familia fostei sale soţii.
"De un an încerc să fac faţă lucrurilor ăstora. Aţi pus în faţă durerea părinţilor, aţi trecut cu vederea
ameninţările, nimeni nu vorbeşte despre ce a lăsat Magda acasă. O jumătate de familie. Un soţ văduv şi un copil fără mamă. Tot ce s-a întâmplat regret. Regret şi incidentul de azi, trebuia să fie o zi aparte pentru ei indiferent ce au împotriva mea. Trebuia să spună nu înjurăm, nu blestemăm, ci o comemorăm pe fata noastră dragă. Nu am să mai permit să se întâmple aşa ceva la cavoul soţiei, o să vă arăt incidente mult mai grave. Am făcut mai mult. Am stat în banca mea, nu am dat pe nimeni în judecată, nu am blestemat, pentru liniştea copilului să-l pun în faţa acestor scene", a declarat la Realitatea TV Petru Mircea.
Joi se împlineşte un an de la moartea artistei.
Mădălina Manole s-a sinucis în dimineaţa de 14 iulie, chiar de ziua ei de naştere. Cântareaţa a fost găsită moartă de soţul ei, în locuinţa lor din Otopeni. Ceea ce a urmat a fost un întreg scandal mediatic între părinţii solistei şi soţul ei.







Strategy & Technology PUBLYO
Marketing & Sales Q2M