Persoanele reţinute de DNA la Cluj pentru înmatriculări fără taxa auto au fost arestate
15 mai 2008, 18:35 |
Actualizat Joi, 15 Mai 2008 21:51
Judecătoria Cluj-Napoca a emis mandate de arest preventiv pe 29 de zile pe numele lui Marius Ispas şi al agentului Petrică Vălean, după ce DNA i-a reţinuit pe cei doi în cursul zilei de joi, sub acuzaţia de luare de mită şi trafic de influenţă, transmite corespondentul NewsIn.
Potrivit unor surse judiciare, se pare că unul dintre cei doi, inspectorul Marius Ispas, care intermedia relaţia cu Registrul Auto Român, filiala Cluj, şi Serviciul Permise şi Înmatriculări, promitea să rezolve înmatricularea maşinilor, datorită surselor pe care le deţinea la SPIA, şi falsifica chitanţa de plată la Trezorerie a taxei de primă înmatriculare.
"Nu are legătură cu activitatea RAR. Nu era un angajat al instituţiei. Tot ce se ştie este că a fost ridicat dintr-un bar situat în apropiere de sediu şi că ar fi acuzat că intermedia înmatricularea maşinilor", a declarat Marius Pop, şeful filialei clujene a RAR.
Daca ti-a placut articolul, urmareste REALITATEA.NET pe FACEBOOK!

Lovitură pentru furnizorii de gaz: Statul poate fixa preţurile şi după liberalizare
1 EUR= 4.3533 RON 





FUNERALIILE LUI WHITNEY HOUSTON: Acum se...
Reporterii Realităţii: ACTA, între utopie...
Reporterii Realităţii: Biserici de sezon
Reporterii Realităţii: Profesorul de magie
Reporterii Realităţii: Lacrimi din România...
S-a întâlnit Eisenhower cu extraterestrii?








Feedback

