Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Perechea Melzer/Petzschner s-a impus în finala de dublu de la US Open

Perechea Jurgen Melzer/Philipp Petzschner (Austria/Germania), cap de serie numărul 9, a câştigat, sâmbătă, proba de dublu masculin de la US Open, ultimul turneu de Grand Slam al anului.

Perechea Jurgen Melzer/Philipp Petzschner
Perechea Jurgen Melzer/Philipp Petzschner / FOTO: Don Starr/USTA

Melzer şi Petzschner au învins, în finală, cu scorul de 6-2, 6-2, cuplul polonez Mariusz Fyrstenberg/Marcin Matkowski, cap de serie numărul 6.

Pentru succesul de la US Open, Jurgen Melzer şi Philipp Petzschner vor încasa un cec în valoare de 420.000 de dolari, în timp ce premiul pentru Fyrstenberg şi Matkowski este de 210.000 de dolari.

Acelaşi subiect pe REALITATEA.NET
print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro