Angelina Jolie, Brad Pitt şi copii lor sunt cea mai reuşită familie a anului 2006. Declaraţia aparţine revistei People. Nonconformistul cuplu de actori are trei copii: doi adoptaţi- Madoxx şi Zahara, şi mezina Shiloh Nouvel.

Cât despre împărţirea rolurile în familie se pare că Angelina este o mama severă, în timp ce Brad îi răsfaţă pe cei trei micuţi. Jolie, în vârstă de 31 de ani, a dezvăluit într-un recent interviu că ea este responsabila cu sancţiunile disciplinare, atunci când copiii fac vreo trăsnaie.

"Brad îi mai ceartă şi el uneori, dar dacă Zahara e prinsă cu ocaua mică, fuge imediat la tati, să scape de mine", a povestit actriţa. Toată lumea este de acord, însă, ca cei trei sunt nişte copii fericiţi. Iar mama este şi ea de aceeaşi părere.