Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Pensionarii suceveni scapă de frig la hipermarket

Tot mai mulţi pensionari suceveni apelează la soluţii dramatice pentru a scăpa de plata întreţinerii. Astfel, la primele ore ale dimineţii, bătrânii închid robinetele caloriferelor din apartamente şi merg să se încălzească în marile centre comerciale din oraş.

Pensionarii petrec cat mai multe ore în hipermarketuri/Foto: romuluscristea.blogspot.com
Pensionarii petrec cat mai multe ore în hipermarketuri/Foto: romuluscristea.blogspot.com

Unii dintre falşii cumpărători spun că-şi petrec ore întregi la magazin, mai ales în zilele foarte friguroase.

Mai ales în ultima perioadă, când temperaturile au atins minime extreme la Suceava, zeci de pensionari vin la supermarket şi mimează cumpărăturile. Clienţii veritabili se plâng că, uneori, trebuie să ducă o adevărată luptă pentru a ajunge la rafturi.

Angajaţii hipermarketurilor susţin că unii bătrâni iau de la raft fructe fără a le plăti. În plus, pentru a economisi fiecare leu, majoritatea pensionarilor aleg să circule gratuit prin oraş cu microbuzele puse la dispoziţie de unele centre comerciale. Nu de puţine ori, clienţii magazinelor rămân să aştepte următorul mijloc de transport pentru că toate locurile sunt ocupate de bătrâni, relatează Adevărul.

print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro