Traian Băsescu lucrează în continuare la strategia pentru campania pentru referendumul de demitere a preşedintelui suspendat. El s-a întâlnit astăzi la sediul de campanie cu apropiaţii săi pentru a stabili în ce fel îi pot aduce pe români la urne.
Pe lângă colaboratorii săi au sosit, rând pe rând, şi oameni obişnuiţi care voiau să-i transmită lui Traian Băsescu susţinerea lor.
Îmbrăcat lejer şi vizibil îngândurat Traian Băsescu a sosit la sediul de campanie din Vasile Lascăr la prima oră a dimineţii.
Scriitorul Gabriel Liiceanu a venit să-l asigure pe Băsescu de susţinerea sa. "Am fost curios să ştiu ce gânduri are preşedintele, cum ştie să se apere de jocurile murdare. Este foarte calm, foarte bine dispus şi sigur că lumea îşi va da seama că nu este o glumă ce urmează şi că majoritatea va înţelege că e vorba de calitatea vieţii lor", a declarat Gabriel Liiceanu.
La poarta sediului de campanie au venit şi oameni de rând. "Îi dorim sănătate, norc, fericire şi să-nvingă pe duşmanii neamului românesc", i-au transmis doi dintre susţinători.
Pelerinaj la sediul de campanie al lui Băsescu
PUBLICAT
Joi, 26 Aprilie 2007 11:54
ACTUALIZAT
Joi, 26 Aprilie 2007 11:54
SURSA
Realitatea TV
LIBERTATEA.RO
Acelaşi subiect pe REALITATEA.NET
Alte articole din ACTUAL







Strategy & Technology PUBLYO
Marketing & Sales Q2M