Cu toate că puţini sunt cei miraţi de faptul că o căsătorie de la Hollywood se dovedeşte a fi destul de scurtă, unii dintre liderii indieni consideră că acţiunea este o totală lipsă de respect, mai ales că cei doi au beneficiat de o ceremonie hindusă. "Trebuiau să ia în serios o ceremonie sacră în hinduism. Pentru hinduşi căsătoria este cel mai sacru ritual", a declarat pentru New York Daily News Rajan Zed, preşedintele Societăţii Universale de Hinduism. "Dacă celebrităţile optează pentru o astfel de căsătorie, ar trebui să fie pregătite şi să îşi asume şi responsabilitatea, devoţiunea, sanctitatea şi morala care vin odată cu aceasta".
Perry şi Brand s-au căsătorit pe 23 octombrie 2010, într-o ceremonie "foarte privată şi spirituală", aşa cum au susţinut reprezentanţii celor doi muzicieni, desfăşurată la o staţiune din Rajasthan, India, ceremonie extravagantă care suprindea 21 de cămile, elefanţi şi cai şi zeci de duzini de dansatori şi muzicieni. Chiar din primele zile cei doi s-au lovit de prejudecăţile anumitor oficiali indieni, pentru că li s-a făcut o plângere chiar înainte de ceremonia de nuntă pentru că au fumat, au băut alcool, au avut arme. La ceremonia de a doua zi s-a cântat muzică tare care a deranjat animalele sălbatice", scrie în plângerea făcută de Akshay Sharma, un extremist ecologist.
Pe cine supără cel mai mult divorţul lui Russell Brand şi Katy Perry? N-ai nicio şansă să ghiceşti
Cei mai supăraţi pentru depunerea actelor de divorţ ale cuplului format din Katy Perry şi Russell Brand sunt conducătorii hinduşi, care spun că cei doi nu au luat "în serios" căsătoria, oficiată în India.







Strategy & Technology PUBLYO
Marketing & Sales Q2M