Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Patru israelieni au primit organe de la un donator bolnav de cancer

Patru persoane din Israel au primit organe de la un donator despre care s-a stabilit ulterior că suferea de cancer. Este vorba de o femeie de 40 de ani care a murit din cauza unei boli de inimă, în urmă cu două săptămâni.

Şoc în lumea medicală! I-au donat organele, deşi era bolnavă de cancer
Şoc în lumea medicală! I-au donat organele, deşi era bolnavă de cancer / FOTO: chirurgiemures.ro

Familia a fost de acord să-i doneze organele, aşa că patru persoane au primit rinichii, un plămân şi ficatul ei, potrivit Mediafax.

Toate cele patru transplanturi fuseseră deja făcute, când medicii au descoperit tumori canceroase în pancreasul donatoarei.

print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro