Patronul baricadat în pizzerie a spus că are un cuţit asupra lui cu care se va sinucide şi a ameninţat că va lovi pe oricine se va apropia de localul lui. În afara localului s-au aflat soţia lui şi cei doi copii.
Omul a spus că nu acceptă ca imobilul să fie demolat şi că are autorizaţie de construcţie din 2002, însă terenul a aparţinut dintotdeauna bisericii. Momentan, jumătate din clădire a fost demolată şi riscă să se prăbuşească peste bărbat.
Biserica nu vrea nici ea să renunţe la terenul de sub pizzerie şi spune că deţine o hotarâre judecătorească care dovedeşte că sub local este un cimitir de călugări.
Patronul unei pizzerii din Galaţi a ameninţat că înjunghie pe oricine se apropie de local
Scandal în centrul Galaţiului. Patronul unei pizzerii s-a închis luni în restaurant, s-a înarmat cu un cuţit şi a ameninţat că înjunghie pe oricine se apropie de uşa pizzeriei. El este supărat că autorităţile au început să îi demoleze construcţia, după ce a fost acuzat de preot că a construit restaurantul peste un cimitir de călugări.
Patronul unei pizzerii din centrul Galaţiului s-a închis în pizzerie, supărat că autorităţile vor să îi dărâme localul / FOTO: tourist-informator.info







Strategy & Technology PUBLYO
Marketing & Sales Q2M