"Îi felicit pe toţi, jucători, antrenori, au ales o formulă foarte bună şi mă bucur pentru toţi fanii noştri. În prima repriză am fi putut tranşa calificarea, dar aşa a fost un meci de povestit nepoţilor şi la final putem sărbători a treia prezenţă consecutivă în finala Cupei. Noi am fost mai buni, i-am învins, îmi pare rău că nu am putut şi în campionat, dar acum s-a făcut dreptate. Nu sunt adeptul răzbunărilor, pentru că punctele nu se întorc. Vreau să ridicăm din nou trofeul, punem mare preţ pe orice trofeu, în orice competiţie. E penibil să vorbeşti de arbitraj când joci cu un om în plus timp de o repriză şi primeşti două goluri. Ei să fie mulţumiţi că nu au luat cinci-şase goluri. Oamenii mici, cu caracter mic întotdeauna cerşesc, de-asta sunt în spatele nostru şi nu reuşesc nimic. Dacă echipele din afara Bucureştiului ar fi ajutate vreo 50 de ani la rând nici atunci nu s-ar putea face dreptate pentru ce s-a făcut în favoarea lui Dinamo, în special, până acum", a declarat Paszkany, la Sport.ro.
CFR Cluj s-a calificat în finala Cupei României, după ce a eliminat în semifinale pe Dinamo, cu scorul general de 3-2, după victoria obţinută, miercuri, pe teren propriu, scor 2-1 (0-0), în manşa retur a semifinalelor competiţiei.
Paszkany, atac la Borcea: "Oamenii mici, cu caracter mic, întotdeauna cerşesc!"
PUBLICAT
Miercuri, 14 Aprilie 2010 20:20
ACTUALIZAT
Miercuri, 14 Aprilie 2010 20:26
SURSA
REALITATEA.NET
Borcea a atacat arbitrajul lui Tudor, din returul cu CFR-ul din semifinalele Cupei, dar oficialul dinamovist a fost criticat şi el de Paszkany. Finanţatorul CFR-ului a pus tunurile pe dinamovist, după victoria din Gruia care a adus a treia calificare consecutivă a CFR-ului în ultimul act al competiţiei.







Strategy & Technology PUBLYO
Marketing & Sales Q2M