Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Părintele Crişan de la Mănăstirea Dumbrava: Toţi ne-am rugat pentru Dorinel

Dorinel Munteanu a avut susţinere din partea familiei şi prietenilor pe tot parcursul campionatului. Printre cei care l-au ajutat în momentele grele se numără şi Părintele Crişan, Duhovnicul tehnicianului echipei gălăţene.

Dorinel Munteanu
Dorinel Munteanu / FOTO: www.otelul-galati.ro

Mă ştiu cu Dorinel de foarte mulţi ani. A venit în dese rânduri la noi, la Mănăstirea Dumbrava. A fost şi singur, şi însoţit de soţia lui, Simona. De fiecare dată când vine ne sună să ne întrebe ce anume avem nevoie pentru copiii care stau în Centrul de plasament Sfânta Veronica", a povestit Părintele Crişan pentru click.ro.

Antrenorul campioanei nu a mai trecut de câteva luni pe la Dumbrava, însă a ţinut permanent legătura telefonic cu cel de la care primeşte de fiecare dată câte o vorbă bună, menită să-l liniştească sufleteşte.

„Nu îmi place să vorbesc despre relaţia mea cu Dorinel. Într-adevăr, ne auzim la telefon de fiecare dată când simte nevoia, dar asta nu însemană că îl ajut cu cine ştie ce. Numai Dumnezeu l-a ajutat să ajungă până aici", a explicat preotul. Stareţul Mănăstirii, din judeţul Alba, este sigur că toţi cei de la Dumbrava l-au pomenit pe fostul internaţional român în rugăciunile lor: "Ne-am rugat pentru Dorinel şi pentru familia lui. Este un om bun, are un suflet mare, iar Dumnezu ocroteşte astfel de oameni".

Dorinel are mare încredere în Duhovnicul său. Dovadă stă şi faptul că fiecare schimbare majoră pe care tehnicianul a făcut-o în cariera sa a fost discutată cu Părintele Crişan.

„M-am apropiat mult de Dorinel în aceşti ani şi el a considerat mereu că sfaturile mele îl ajută, de aceea mi-a şi povestit atâtea despre profesia lui şi despre planurile sale în legătură cu fotbalul", a explicat părintele.

print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro