SPORT »
Pandurii: Gabriel Zahiu a fost numit în funcţia de antrenor după demisia lui Eugen Neagoe
Fotbal intern
Zahiu va fi ajutat pentru ultimul meci din acest campionat, cu Oţelul Galaţi, de secundul lui Neagoe, Eugen Bejinariu.
Conform declaraţiilor preşedintelui Marin Condescu, Zahiu are mari şanse să se ocupe de pregătirea echipei şi în perioada intercompetiţională.
Tehnicianul în vârstă de 47 de ani a mai antrenat în cariera sa echipe precum Farul Constanţa, FC Naţional, Callatis Mangalia, Midia Năvodari, Laminorul Roman, iar ultima oară a condus formaţia de Liga a III-a, Minerul Motru.
Antrenorul formaţiei Pandurii Târgu-Jiu, Eugen Neagoe, a demisionat din funcţie după egalul de duminică, scor 2-2 cu Univeristatea Cluj, iar de această dată patronul formaţiei, Marin Condescu, i-a aprobat demisia, după ce iniţial refuzase să-l lase să plece după înfrângerea cu Gloria Bistriţa, în etapa a 17-a.
Daca ti-a placut articolul, urmareste REALITATEA.NET pe FACEBOOK!

Lovitură pentru furnizorii de gaz: Statul poate fixa preţurile şi după liberalizare
1 EUR= 4.3533 RON 






Gheorghe Hagi si-a sarbatorit ziua in direct la...
Gheorghe Hagi, de ziua lui la Realitatea TV
Alpinistul Coco Galescu
Simona Amânar
Victoria Blohina l-a atacat pe Piţurcă la...
Coş uluitor marcat de LeBron James









Feedback

