Cu Petre Grigoraş în tribună după suspendarea primită în urma ieşirii nervoase de la meciul cu Dinamo, Oţelul a remizat pe teren propriu cu Gloria Bistriţa, 1-1. Jula a deschis scorul în minutul 45 pentru gălăţeni, dar Băd a egalat pe finalul meciului pentru echipa pregătită de Sabău.

În prima repriză la Galaţi s-a jucat puţin fotbal. Jula a deschis, însă, scorul pentru gălăţeni în minutul 45, printr-o reluare din careu după o centrare a lui Gado. Repriza secundă a consemnat o ocazie imensă a lui Daniel Stan, care nu a găsit spaţiul porţii părăsite de Albuţ. Gloria a egalat nesperat în minutul 85 prin Flavius Băd, care a profitat de o eroare a apărării gazdelor.

Suspendat pentru trei etape după ieşirea de la finalul meciului cu Dinamo, din runda trecută, Petre Grigoraş a răbufnit după ultimul fluier al lui Teodor Crăciunescu: "Unii din Comisie au ajuns la o vârstă când devin copii, şi eu am acasă două bătrâne, mama şi soacra, trebuie să te obişnuieşti...se comportă ca nişte copii", a spus Grigoraş.