Sorin Oprescu a renunţat la şefia PSD Bucureşti din cauza diferenţelor de viziune pe care le avea cu Mircea Geoană. Informaţia este prezentată de fostul lider al social-democraţilor bucureşteni într-o scrisoare transmisă liderului PSD.

Sorin Oprescu îi transmite lui Mircea Geoană de ce a decis să plece din fruntea PSD Bucureşti. Scrisoarea vorbeşte despre viziuni distincte între cei doi oameni politici.

"Gestul meu, spune Sorin Oprescu, lasă calea deschisă punerii în operă a planurilor dumneavoastră şi la această organizaţie importantă a partidului. Înţeleg să activez în continuare cu profesionalism în cadrul grupului parlamentar de la Senat, până la finalizarea mandatului pe care mi l-au încredinţat alegătorii".

Foto NewsIn