Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Opoziţia mai pierde un parlamentar

Deputatul de Olt, Doru Frunzulică, ales sub sigla PSD, va activa începând de joi în grupul parlamentar al UNPR. Puterea mai câştigă astfel un vot în Camera Deputaţilor, unde oricum se bucura de o majoritate lejeră.

Deputatul PSD, Doru Frunzulică a trecut la UNPR
Deputatul PSD, Doru Frunzulică a trecut la UNPR / FOTO: cdep.ro

Doru Frunzulică, deputat de Olt, s-a înscris în UNPR şi va activa, din data de 16 iunie 2011, în cadrul grupului Uniunii Naţionale pentru Progresul României din Camera Deputaţilor.

Doru Frunzulică este membru al Comisiei pentru Apărare, Ordine Publică şi Siguranţă Naţională din Camera Deputaţilor şi membru în Comisia Comună specială a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru elaborarea pachetului de legi privind siguranţa naţională.

Noul deputat UNPR este doctor în economie, şi-a desfăşurat activitatea ca diplomat în cadrul Ministerului Afacerilor Externe între 1990 şi 1996 şi a ocupat funcţia de secretar de stat în Ministerul Muncii, Familiei şi Protecţiei Sociale  în perioada 2004 – 2005.

În prezent, UNPR are 28 de parlamentari - 12 senatori și 16 deputați.

print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
Get Adobe Flash player
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro