Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Ogăraru a fost convocat la Naţională după o pauză de doi ani şi jumătate

Echipa naţională

Victor Piţurcă a anunţat, vineri, numele stranierilor convocaţi la echipa naţională pentru următoarele două meciuri din preliminariile pentru EURO 2008, cu Olanda şi Luxemburg.

Surpriza lui Piţurcă a fost convocarea lui George Ogăraru, care va reveni la Naţională după o pauză de doi ani şi jumătate. Ultima prezenţă a fundaşului de la Ajax a fost tot împotriva Olandei, în martie 2005.

O altă surpriză a lui Piţurcă pentru meciul cu Olanda este Sorin Paraschiv. Transferat în această vară de la Steaua la Rimini, mijlocaşul a primit vestea convocării într-o zi extrem de importantă pentru el. Ziua în care fiul său, David, a împlinit un an. Ultima selecţie a lui Paraschiv a fost partida Coasta de Fildeş-România, 2-1, meci disputat pe 13 noiembrie 2005 la Le Mans, în Franţa.

Contra şi Chivu au primit şi ei telegramele selecţionerului, deşi amândoi vin după accidentări.

Absent la meciul cu Belarus, dar şi la amicalul cu Germania, Daniel Niculae revine şi el la Naţională după ce a marcat trei goluri în ultimele două etape din Ligue 1.

Reunirea lotului este programată pentru 8 octombrie, cu cinci zile înaintea partidei cu Olanda de la Constanţa.

Foto: tricolori.ro
print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro