Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Oamenii din cartierul bucureştean Plumbuita trăiesc printre mormane de gunoaie

Mormane de gunoaie zac în cartierul bucureştean Plumbuita. Oamenii se plâng că reprezentanţii firmei de salubrizare nu au mai trecut pe acolo de câteva săptămâni şi nimeni nu ia nicio măsură pentru a curăţa zona. Aceasta devine tot mai murdară, pentru că mulţi bucureşteni au aruncat gunoaiele în stradă sau chiar pe malul lacului.

Oamenii se tem că din cauza mizeriei se vor îmbolnăvi şi nu înţeleg de ce autorităţile nu-şi fac datoria.

Reprezentanţii firmei de salubrizare neagă acuzaţiile şi spun că angajaţii adună gunoaiele din zonă de cel puţin două ori pe săptămână. Sunt, însă, foarte mulţi oameni care refuză să încheie contracte de salubrizare, precizează conducerea firmei care susţine că bucureştenii sunt cei care nu respectă curăţenia.
print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro