Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

O ratare ce n-a văzut Bundesliga. Peste poartă, din 4 metri - VIDEO

La doar al patrulea meci pentru Werder Bremen, Lennart Thy a fost protagonistul unei uriaşe ratări.

Thy nu este un jucător pe care antrenorul Thomas Schaaf să se poată baza
Thy nu este un jucător pe care antrenorul Thomas Schaaf să se poată baza

În etapa de duminică, Bundesliga a oferit o nouă ratare de colecţie. Din nefericire autorul ei este un tânăr de 19 ani, care va fi marcat multă vreme de incredibila gafă. Lennart Thy este numele său şi a început ca titular meciul pe care Werder Bremen l-a jucat la Bayer Leverkusen.

În minutul 36 el a avut şansa deschiderii scorului, era la patru metri de linia porţii şi se părea că nici măcar o calamitate naturală nu-l putea împiedica să trimită mingea în plasă. Şi totuşi a reuşit imposibilul şi a trimis peste bară. Thy a fost înlocuit în minutul 61, iar Werder a pierdut meciul cu 0-1.

print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro