Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

O pensionară din Georgia a lăsat Armenia fără internet

Femeia de 75 de ani din Georgia riscă trei ani de închisoare după ce, în seara zilei de 28 martie, a lăsat Armenia fără internet timp de mai multe ore.

O pensionară din Georgia a lăsat Armenia fără internet
O pensionară din Georgia a lăsat Armenia fără internet / FOTO: bibliotecapojujuy.com.ar

Purtătorul de cuvânt al Ministerului de Interne din Georgia, Zura Gvenetadze,  a declarat că femeia a deteriorat cablurile optice  în timp ce săpa după cupru în satul georgian Ksani, potrivit bbc.uk.co. "Ţinând cont de vârsta înaintată a femeii, aceasta a fost eliberată până la terminarea anchetei şi a procesului care va urma", a precizat Zura Gvenetadze.

Cablurile aparţin companiei georgiene Railway Telecom, care furnizează internet în estul Georgiei, Armenia şi Azerbaijan.

Serviciul de internet a fost restabilit abia spre miezul nopţii.

Acelaşi subiect pe REALITATEA.NET
print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro