Un autocar plin cu turişti a târât câteva zeci de metri un autoturism care oprise în spatele lui, la ieşirea în DN1 de pe o stradă laterală din Buşteni. Accidentul a fost suprins de camerele de supraveghere ale unui hotel din apropiere.
Autocarul era plin cu turişti şi venea de la cabana Gura Diham. Şoferul autovehiculului a vrut să iasă pe şosea, dar la vederea semnului care îi interzicea să faca manevra la stânga, a dat cu spatele. Între timp, în spatele lui mai venise o maşină.
Autoturismul a fost târât şi scos afară din drum. Abia dupa ce l-a depăşit, şoferul autocarului şi turiştii aflaţi în autovehciul şi-au dat seama ce s-a întamplat. Din fericire, şoferul Daciei s-a ales doar cu contuzii minore.







Strategy & Technology PUBLYO
Marketing & Sales Q2M