Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

O educatoare din Lugoj a fost bătuta măr de două bătrâne pe care voia sa le jefuiască

Educatoarea, în vârstă de 42 de ani, căsătorită şi mamă a doi copii, le cunoştea pe cele două suroti gemene, în vârstă de 79 de ani. Aceasta împrumutase de mai multe ori bani de la ele.

O educatoare a încercat să jefuiască două bătrâne/Foto: automotorclub.com
O educatoare a încercat să jefuiască două bătrâne/Foto: automotorclub.com

Educatoarea a intrat intrat în casa unei bătrâne cu gândul să o jefuiască. Din camera cealaltă a apărut sora geamănă a proprietarei, iar cele două au bătut-o măr pe atacatoare.

Femeia a reuşit până la urmă să fugă din casă, însă şi-a pierdut telefonul mobil pe drum. A mers direct acasă, s-a schimbat de haine, a ascuns cagula pe care o purtase în timpul atacului, apoi a sunat la firma de telefonie pentru a anunţa că i-a fost furat telefonul. Tocmai telefonul mobil a fost cel care a dat-o de gol. Poliţiştii au început urmărirea femeii pentru tentativă de tâlhărie, relatează Agenda.

print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro