Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Blocurile ANL pun în pericol viaţa locatarilor VEZI VIDEO

Blocurile ANL n-au nevoie de cutremur pentru a se dărâma. Ultima demolare nepregătită s-a întâmplat în Murfatlar, unde tavanul unui bloc construit acum mai puţin de cinci ani pur şi simplu a căzut. Nimeni nu a fost rănit, însă locatarii spun că se tem să mai stea în case.

O bucată groasă de tavan dintr-un bloc ANL din Murfatlar a căzut pe casa scării
O bucată groasă de tavan dintr-un bloc ANL din Murfatlar a căzut pe casa scării / FOTO: RTV

"S-a auzit o bubuitură puternică în urma noastră şi s-a dărânmat plafonul de la scară. Nu a fost nimeni rănit, dar s-au speriat pentru că bufnitura a fost foarte puternică", a declarat unul dintre locatari.

Pentru că incidentul nu este unul singular, locatarii blocurilor ANL din Murfatlar au ajuns să se teamă pentru siguranţa lor şi mai ales pentru siguranţa copiilor. Ei spun că de fiecare dată când ies din apartament privesc întâi spre tavan pentru a fi siguri că nu vor cădea bucăţi de tencuială. "Este a doua oară când se întâmplă în blocul ăsta. Sunt şi crăpătui, mi se pare că este şi lăsat blocul" a spus un alt locatar.

Acesta nu este un caz izolat. În urmă cu două luni, la Titu, doi soţi care locuiesc într-un bloc ANL s-au trezit cu tavanul peste ei, în dormitor.

print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro