Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

O bonă a furat bijuterii în valoare de 25.000 de lei din casa familiei în care lucra

O bucureşteancă în vârstă de 22 de ani este cercetată penal pentru furt, după ce familia pentru care lucra ca bonă s-a plâns poliţiştilor de la Secţia 17 că i-au dispărut 20 de bijuterii din casă.

Patru tineri au fost arestaţi la Brăila, după ce au jefuit locuinţa unei bătrâne de 77 de ani
Patru tineri au fost arestaţi la Brăila, după ce au jefuit locuinţa unei bătrâne de 77 de ani / FOTO: financiarul.com

Familia la care Florentina Radu lucra ca bonă a sesizat de mai multă vreme că anumite bunuri, în special bijuterii, dispar din casă şi şi-a instalat camere de luat vederi ascunse, potrivit oficialilor Poliţiei Capitalei.

Astfel, tânăra de 22 de ani a fost înregistrată răscolind prin lucruri şi, mai mult decât atât, furând mai multe bijuterii. Prejudiciul total este de 25.000 de lei.

Imaginile au ajuns la poliţişti, iar verificările ulterioare au dus la recuperarea a patru dintre cele 20 de bijuterii reclamate, în valoare de peste 1.000 de lei.

Tânăra este cercetată penal pentru infracţiunea de furt.

print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro