Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Nouă maşini de epocă au defilat pe străzile din Târgovişte

Paradă de autoturisme de epocă pe străzile din Târgovişte. Nouă bijuterii pe patru roţi au încântat privirile trecătorilor. Maşinile sunt fabricate între anii 1963 şi 1976, dar funcţionează perfect.

Piesa de rezistenţă a colecţiei prezentate la Târgovişte este un Chevrolete Corvette Stingray/FOTO: RTV
Piesa de rezistenţă a colecţiei prezentate la Târgovişte este un Chevrolete Corvette Stingray/FOTO: RTV

Piesa de rezistenţă a colecţiei prezentate la Târgovişte este un Chevrolete Corvette Stingray, maşina lui James Bond. Preţul acesteia sare de 60.000 de euro. Maşini valoroase pot fi admirate pe parcursul întregului weekend în Dâmboviţa.

Aici are loc Raidul Bucureşti - Târgovişte - Breaza deschis vehiculelor istorice din categoria autoturisme. De asemenea, va fi organizată ediţia a IX-a a Raidului cu Zimbrul prin Carpaţi, deschis autovehiculelor istorice 4x4.

print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
Get Adobe Flash player
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro