Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Noi probleme la Toyota: Maşinile sunt rechemate pentru remedierea scurgerilor de ulei

Maşinile Toyota au mai fost rechemate cu câteva săptămâni în urmă din cauza unei probleme la pedala de acceleraţia.

Toyota are din nou probleme / FOTO: carforums.net
Toyota are din nou probleme / FOTO: carforums.net

Noi probleme pentru Toyota. Constructorul nipon recheamă în service 1,3 milioane de maşini din America de Nord şi din Japonia pentru a remedia scurgerile de ulei de la motor.

Conducerea Toyota spune că nu este vorba de problemă majoră, pentru că nu pune în pericol siguranţa pasagerilor în trafic. Reparaţiile au început în toamna anului trecut, iar campania de rechemări a intrat deja în cea de-a treia fază.

Anunţul vine la scurt timp după o rechemare masivă decisă de Toyota, din cauza unei probleme la pedala de acceleraţie, care a pus sub semnul întrebării standardele de calitate ale companiei. Aproape nouă milioane de maşini din toată lumea trebuie verificate.

print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro