La mai bine de trei zile după plecarea de la CFR Cluj, Dorinel Munteanu a explicat motivele demisiei de la echipa ardeleană, afirmând că nu mai exista încredere în el. El a declarat că e dispus chiar să agaţe ghetele în cui în cazul în care clujenii nu vor renunţa la clauza de reziliere.
A lăsat echipa de pe locul 4 pentru ultima clasată din Liga 1. La numai două zile după anunţul trecerii la FC Argeş, Dorinel Munteanu şi-a motivat decizia de a demisiona de la CFR Cluj.
"Încrederea în mine şi personalitatea mea nu mai existau acolo. Toate lucrurile întâmplate în ultimele trei luni m-au determinat să vin aici", a spus Dorinel Munteanu.
Munteanu speră să găsească înţelegere de la oficialii lui CFR Cluj şi este dispus chiar să renunţe la cariera de jucător activ, în cazul în care ardelenii nu-i vor acorda dezlegarea.
"Dacă vor să facă rău, îmi închei cariera. Nu am fost influenţat şi nu voi fi influenţat de nimeni", a mai adăugat el.
NEAMŢUL E DISPUS SA SE RETRAGĂ
Dacă nu se înţelege cu CFR Cluj, Dorinel Munteanu nu va mai juca
LIBERTATEA.RO
Acelaşi subiect pe REALITATEA.NET
Alte articole din SPORT
01 Iunie, 11:57







Strategy & Technology PUBLYO
Marketing & Sales Q2M