Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Neagu Djuvara: Îl prefer pe Ludovic Orban la şefia PNL, de Crin Antonescu sunt nemulţumit

Istoricul Neagu Djuvara, membru al PNL îşi declară  sprijinul pentru Ludovic Orban, pe care spune că l-ar vota la preşedinţia PNL , dar nu merge la Congresul partidului care începe mâine.

Djuvara crede că Europa se schimbă fundamental
Djuvara crede că Europa se schimbă fundamental

Neagu Djuvara este nemulţumit de cum a arătat PNL în ultima perioadă sub conducerea lui Crin Antonescu şi crede că ar fi „o catastrofă” dacă noul preşedinte al partidului ar fi Viorel Cataramă.

„Crin Antonescu m-a luat lângă el ca pe un vas de flori să mă arate în tot timpul campaniei sale. Dar, în seara când a ieşit „number 2” nu a catadicsit să-l întrebe şi pe moşneagul Djuvara ce părere are că i-aş fi spus ca niciodată să nu meargă mână-n mână cu Geoană”, declară Neagu Djuvara.

În privinţa strategiei pe care PNL ar trebui s-o adopte în perioada următoare acesta consideră că n-ar trebui să se alieze cu niciun partid, ci să rămână în opoziţie. „O colaborare între PNL şi PSD ar fi catastrofală. PSD-ul e condus de tânărul Victor Ponta, care e manipulat de cei mai oribili şefi vechi ai PSD adică Ion Iliescu, Cozmâncă, Hrebenciuc, toată banda asta a celor care au făcut Decembrie 1989 şi mineridalele”, consideră Neagu Djuvara. Ascultă interviul integral

print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro