Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Neaga nu renunţă la naţională

Fotbal intern

Din Olanda, acolo unde se află în cantonament cu Steaua, Adrian Neaga spune că nu şi-a luat gândul de la echipa naţională. Atacantul revenit din Coreea a arătat o mare poftă de joc în amicalele de până acum, în care a şi marcat de două ori.

După ce Gigi Becali a spus că Neaga este cea mai importantă achiziţie a Stelei din această vară, jucătorul vrea să-l impresioneze şi pe selecţionerul Victor Piţurcă.

"Mă gândesc şi la echipa naţională prin întoarcerea mea acasă, dar aş vrea ca primul pas să-l fac cu Steaua. Pentru că dacă voi juca titular cu Steaua şi voi avea evoluţii bune, după aceea pot să mă gândesc serios la echipa naţională", a spus Neaga.

Rică Neaga a fost considerat cel mai bun jucător al Stelei în amicalele susţinute până acum şi a marcat două goluri în cantonamentul din Austria , de la Kaprun, primul contra ciprioţilor de la Apoel Nicosia iar al doilea în disputa cu lituanienii de la FK Vilnius.
print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro