Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Mutu s-a bătut pentru Consuelo, într-o parcare din Italia

În noaptea de joi spre vineri, atacantul Fiorentinei a fost implicat într-un incident cu doi indivizi care s-au legat de soţia sa.

Mutu a apărat onoarea soţiei sale / Foto: gruprc.ro
Mutu a apărat onoarea soţiei sale / Foto: gruprc.ro

Atacantul echipei Fiorentina, Adrian Mutu şi soţia sa Consuelo au fost implicaţi într-un incident, în dimineaţa zile de joi spre vineri, în timp ce se întoarceau acasă după o noapte petrecută la "Cavalli Club" din Florenţa, alături de doi prieteni, informează presa italiană.

Potrivit ediţiei online a ziarului La Repubblica, citat de Mediafax, Consuelo şi Mutu au petrecut joi noapte alături de doi amici, bijutierul libanez Gruosi Fawaz şi omul de afaceri Buti Tommaso, iar în jurul orei 2.00 au părăsit localul din Florenţa şi se îndreptau către maşinile ce erau parcate în Piazza del Carmine, moment în care au fost abordaţi de doi necunoscuţi care i-au făcut avansuri soţiei atacantului român.

"Noapte de uitat pentru Adrian Mutu si soţia sa Consuelo. Atacantul Fiorentinei a fost la Cavalli Club din Florenţa cu soţia sa şi doi prieteni, bijutierul libanez Gruosi Fawaz şi omul de afaceri Buti Tommaso. În timp ce mergeau spre maşinile lor parcate în Piazza del Carmine, doi străini au abordat-o pe soţia lui Mutu, făcându-i avansuri. În acest moment, ar fi intervenit Mutu, Buti şi Gruosi, pentru a-i îndepărat pe cei doi necunoscuţi, dar aceştia l-au lovit cu palma pe Buti şi cu pumnul pe Gruosi", notează sursa citată.

Ziarul La Nazione a notat, în ediţia sa online, că persoana care a anunţat poliţia a fost Buti Tommaso, în vreme Gruosi Fawaz a trebuit să meargă la spitalul Careggi din Florenţa pentru a primi îngrijiri medicale. Cei doi atacatori au reuşit să scape de poliţie, iar identitatea lor rămâne necunoscută, notează cotidianul italian.

print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro