Imperiul media al magnatului media Rupert Murdoch se clatină din temelii. Acuzaţiile de interceptări telefonice îi aduc pe Murdoch, dar şi pe fiul său şi o parte dintre şefii News corporation în faţa unei comisii parlamentare de anchetă.
Aceste audieri în comisie reprezintă cele mai recente evoluţii în saga interceptărilor telefonice, comentează BBC News. Scandalul a dus până în prezent la demisia a doi lideri ai poliţiei - şeful Scotland Yard şi adjunctul său.
Chiar dacă scandalul izbucnit va pune la pământ activele media ale magnatului, Murdoch este posesorul unei averi colosale. El deţine proprietăţi imobilire pe mai multe continente, dar şi iahturi şi vapoare.
Rupert Murdoch deţine un apartament în cartierul Mayfair din Londra, un triplex pe Fith Avenue la New York, tot la New York, o casă în Oyster Bay, o vilă în Bevery Hills, o vilă la Beijing, un conac în Australia, precum şi un iaht şi un Boeing 737.









Strategy & Technology PUBLYO
Marketing & Sales Q2M