Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

MORŢI din cauza gerului VIDEO

O femeie de 60 de ani a murit strivită de o maşină de deszăpezire în Bucureşti, iar alte 25 de persoane au murit în ţară, în ultimele zile, din cauza gerului. Din fericire, au fost şi momente în care autorităţile au intervenit la timp şi au salvat vieţi.

MORŢI din cauza gerului
MORŢI din cauza gerului / FOTO: http://www.replicaonline.ro/

Capitala a fost astăzi scena unui grav accident. O femeie de 60 de ani a murit strivită în Bucureşti de o maşină de deszăpezire. Victima ieşea din bloc, însă şoferul utilajului n-a văzut-o, a dat cu spatele şi a lovit-o.

O femeie de 45 de ani care avea hemoragie a fost transportată cu un elicopter MAI la spitalul de urgenţă din Brăila.

O tânăra de 18 ani, gravidă în luna a noua, din localitatea Chilia Veche, a fost transportată cu acelaşi elicopter MAI la spitalul de urgenţă din Tulcea.

Şi la Buzău gerul a făcut o victimă. O elevă de 13 ani din Râmnicu Sărat a ajuns la spital cu degetele de la mâini degerate. Medicii de la spital au încercat să-i trateze mâinile, dar spun că sunt şanse minime ca degetele să mai poată fi salvate.

print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro