Foarte multe persoane, din toate colţurile ţării şi de toate vârstele, continuă să vină la mormântul cântăreţei Mădălina Manole. Oamenii care aprind câte o lumânare spun că au iubit-o nespus pe Mădălina şi i-au apreciat cântecele. Aleea principală din cimitirul Bolovani a devenit neîncăpătoare pentru fanii artistei.
“N-am apucat să mă duc nici la Casa de Cultură şi nici la biserică, aşa că am venit acum să aprind o lumânare. N-am cunoscut- o personal, dar era din oraşul nostru şi ne mândream cu ea", a declarat pentru ziarul Libertatea, Ion Vasilescu, un locuitor de 50 de ani din Ploieşti.
Sute de ploieşteni au trecut pe la cimitir pentru a lăsa câte o floare sau un buchet de flori. "Am trecut şi pe la draga noastră Mădălina, în drumul spre locul este îngropată o rudă de-a noastră. Mi se rupe sufletul pentru că a recurs la un asemenea gest. Mă întreb oare ce a fost în mintea ei de s-a sinucis. Era un om de valoare, o fată foarte frumoasă şi cuminte. Mă uitam la mama ei, era distrusă", a spus o pensionară pentru click.ro.
O altă ploieşteancă şi-a exprimat îndoiala cu privire la sinuciderea artistei. "Nu o să o uităm niciodată pe fata asta. Era un înger. Melodiile sale sunt atât de frumoase. "Fată dragă" a fost preferata mea, iar fiica mea o iubeşte tare mult. Păcat că a plecat dintre noi şi că a lăsat în urma sa un copil care are nevoie de dragostea unei mame. Cred că ceva s-a întâmplat cu ea, fata nu era bolnavă psihic cum s-a spus", a adăugat Ana Dobre, potrivit click.ro.
În dimineaţa zilei de luni, la cimitirul Bolovani, a venit şi soţul Mădălinei, însoţit de forţe de ordine.

Artista a fost înmormântată la cimitirul Bolovani, în cripta familiei sale. Sicriul Mădălinei Manole a fost dus la locul de înhumare vineri şi coborât acolo în aplauzele asistenţei.
Înmormântarea a fost precedată de o scurtă slujbă, lângă biserica parohiei cu hramul Sfinţii Împăraţi Constantin şi Elena din Ploieşti. Potrivit Arhiepiscopiei Bucureştilor, la solicitarea soţului cântăreţei, instituţia a aprobat doar oficierea pe scurt a slujbei, de către un singur preot, pentru că Biserica Ortodoxă consideră sinuciderea un păcat şi adat această dispensă pentru mângâierea familiei..








Strategy & Technology PUBLYO
Marketing & Sales Q2M