Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Ministerul Educaţiei alocă 1,5 milioane lei pentru trei autoutilitare sanitare

Ministerul Educaţiei vrea să plătească 1,5 milioane lei, fără TVA, pentru achiziţia a trei autoutilitare sanitare utilate, în leasing financiar, termenul limită pentru primirea ofertelor fiind 30 septembrie 2011, potrivit unui anunţ publicat pe site-ul guvernamental de licitaţii publice.

Ministerul Educaţiei alocă 1,5 milioane lei pentru trei autoutilitare sanitare
Ministerul Educaţiei alocă 1,5 milioane lei pentru trei autoutilitare sanitare / FOTO: Grup RC

"În cadrul proiectului, prin caravana 'San-school' (trei autoutilitare sanitare) vor fi derulate activităţi de informare şi conştientizare a grupului ţintă (3.000 de părinţi/tutori), de intervenţie minimală medicală remedială (6.000 de copii cu vârsta cuprinsă între 7 şi 17 ani) şi de formare profesională pe programe de educaţie de tip 'a II a şansă'. În acest sens, s-a stabilit necesitatea achiziţionarii, în sistem leasing, a trei autoutilitare sanitare, cu dotări specifice consultaţiilor medicale generale", se menţionează în caietul de sarcini.

Potrivit anunţului, plata se va efectua prin ordin de plată din contul proiectul "Pentru sănătatea ta, pentru a nu abandona şcoala!", care face parte din Programul Operaţional Sectorial Dezvoltarea Resurselor Umane 2007 - 2013. De asemenea, contractul va avea o durată cuprinsă între 1 noiembrie 2011 şi 31 decembrie 2013.

Cele trei autoutilitare vor fi livrate în maximum 90 de zile de la semnarea contractului, cu mijloacele de transport ale furnizorului, la sediul autorităţii contractante. Plata se va efectua sub forma de rate lunare egale ferme şi fixe pe durata leasingului, nu se va plăti avans, iar la finalul contractului se va percepe valoarea reziduală de maximum 1% din valoarea acestuia. Pentru întreaga perioadă de leasing, furnizorul va asigura RCA şi CASCO integral în acelaşi preţ.

Ofertanţii trebuie să prezinte, printre altele, bilanţul contabil pe ultimii trei ani financiari şi să facă dovada că au avut o cifră medie anuală de afaceri de cel putin 3.000.000 lei.

 

print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
Get Adobe Flash player
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro