Deşi a suferit un accident stupid la un antrenament, în urma căruia a rămas paralizat, Mihai Neşu face o declaraţie de dragoste fotbalului, spunând că altceva mai frumos nu ar fi putut să facă.
Neşu spune că îşi doreşte ca măcar să poată să îşi folosească mâinile, că deja are în plan să-şi cumpere o maşină specială pentru "oameni ca el" pentru că îi place foarte mult să conducă şi ar vrea să vină în ţară cu munca, dar îşi pune speranţele în Autostrada ungurilor.
"Nu ştiu pe termen lung. Acu’ depind de multe. Dar normal că o să mai vin în România. Mie îmi place să merg cu maşina. Şi în vacanţe făceam la fel. Conduc, opresc, mai conduce Maria… Îmi place condusul, mai ales pe drumurile astea bune. Acu’ să vedem ce progrese fac cu recuperarea până la primăvară şi o să-mi iau o maşină specială, din aia în care să intru cu scaunul. Şi să aibă cutie automatică, mereu mi-a plăcut asta că-i mai simplă. Ţin minte că venisem la Steaua acu’ 10 ani şi mă lua peste picior Florin Lovin că el are maşină cu schimbător de viteze, mai sport, iar eu una automatică. Acu’, să văd, poate o să-mi revin cât de cât în sus, la mâini! Există maşini cu tot felul de sisteme pentru oameni ca mine. Sper să termine şi autostrada ca să-mi fie mai uşor.
- Mai e până se termină.
- A! Nu aia românească! Vorbesc de aia de după Budapesta, până la graniţa cu noi. Nu mai au mult ungurii. Despre cea de la noi ce să zic? Cred că mă fac eu bine până să văd terminată autostrada din Transilvania!", a povestit Neşu pentru Gazeta Sporturilor.
Mihai Neşu. Altceva mai frumos decât fotbalul nu văd ce aş fi putut să fac
PUBLICAT
Miercuri, 14 Septembrie 2011 14:05
ACTUALIZAT
Joi, 15 Septembrie 2011 13:24
SURSA
REALITATEA.NET
Aflat de 4 luni pe un pat de spital, Mihai Neşu continuă să impresioneze şi în partea a treia a interviului cu Cătălin Tolontan.







Strategy & Technology PUBLYO
Marketing & Sales Q2M